Versoepeling urencriterium voor de zelfstandigenaftrek. De fiscus geeft aan dat ze soepel omgaat met zzp’ers die in de coronacrisis minder werk hebben. Als zzp’er is het een voorwaarde om jaarlijks 1.225 uur voor je eigen zaak te werken. Dan kom je in aanmerking voor zelfstandigenaftrek. De eerste drie jaar is ook nog recht op startersaftrek mogelijk.
Door de crisis zitten veel zzp’ers thuis. Zij mogen hun misgelopen uren toch tot 24 uur per week opvoeren.
Staatssecretaris Vijlbrief adviseert de Belastingdienst om er van 1 maart 2020 t/m 31 mei 2020 vanuit te gaat dat zzp’ers minimaal 24 uur per week aan de onderneming hebben besteed, ook wanneer ze die uren niet daadwerkelijk hebben kunnen maken.
De kans is aanwezig dat veel zzp’ers ook na 1 juni weinig uren – ook oor hun boekhouding zullen maken. Daar is nog geen uitspraak over gedaan.
Meer info bij het KVK-coronaloket: Kvk.nl/coronaloket. Of bij het Kamer van Koophandel Adviesteam: 0800-2117 (openingstijden van 8.30 tot 17.00 uur).